Wypoczynek, podróże, regionów w dobie Covid-19

Każdy z nas myśli o podróżach i zwiedzaniu świata. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a bo to dzieci, a bo to niestety posiadamy inne wydatki. Teraz dotarła do tego zaraza i niestety loty są znacznie utrudnione. Cześć krajów wymaga przetestowania na Covid, co wizaże się z dodatkowymi wydatkami. Biura podróży po podpisaniu korzystnych umów z laboratorium obniżyły koszty, lecz i tak jest aktualne jakieś 300 zł za głowę razy cała rodzina – koszt dodatkowy 1200 zł. Jednak jeżeli chcemy wykonać taki test na samodzielną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od osoby – kosmos. Testy antygenowe są mniej kosztowne, ale nie wiele krajów je honoruje. Podróże są kosztowne. Większość z nas rezerwuje tego wariantu wycieczki przez biura podróży. Oglądając ich stronę www wybieramy region i liczymy ofertę dla nas. Jest to naprawdę intuicyjne Po wyborze gdzie możemysię udać wybieramy, gdzie chcemy zająć miejsca w samolocie, jednak tutaj musimy pamiętać, że ta możliwość jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie kolejny element, który jest| niezbędny. Przy nabyciu wycieczki mamy 3 rodzaje do wyboru. Takie ubezpieczanie, jakie jest zawarte w cenie, dodatkowe na Covid i takie gdzie koszty leczenia są ogromne. Teraz biura wprowadziły jeszcze szansę rezygnacji w 100% co to znaczy. Że przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wówczas biuro podróży odda nam kasę. Niestety tego typu ubezpieczanie są dość kosztowne oraz agencje podróży korzystają, nie mniej jednak warto jest je mieć bo czasy właśnie są bardzo niepewne. Rezygnacja ma również kilka przydatnych cech jeżeli będziemy chorzy lub np. skręcimy nogę czy pojawią się inne dolegliwości to także możemy łatwo zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze wydatek wycieczki jest nam oddawany a ubezpieczenie już nie.

Jak prezentuje się jechanie na swoją rękę.

Tutaj sprawa już nie prezentuje się tak samo jak z biurem. Najpierw musimy sprawdzić gdzie chcielibyśmy wyjechać i czy możemy. Nie wszystkie kraje są teraz otwarte i można bez zastrzeżeń do nich wjechać. Warto przeczytać na serwisach publicznych czy dany kraj przyjmuje gości czy nie. Na przykład Chiny tutaj okoliczność nie wygląda ciekawie. O czym możemy się przekonać z tekstów dostępnych na strona www. Pewna Polska pojechała była gotowa na kwarantanne, która miał trwać 3 tygodnie i testy. Nie wiedziała, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z otoczeniem i każdy test wychodzi jej pozytywnie tzn robią oni 2 testy na Covid i właśnie po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Natomiast w jej przypadku robią testy i cały okres jeden wychodzi niejednoznacznie. Siedzi w klinice i prosi o pomoc. Moi zdaniem nie warto było kierować się i tworzyć sobie tyle problemów. Chiny są państwem dość surowym i nie warto ryzykować, no chyba, że realizujemy w nim firmę i potrzebujemy po prostu być. Urlop to na pewno odpadają bo świetnie być wolnym niż siedzieć zamkniętym z 5 tygodni.

Skoro już wybraliśmy kraj docelowy to teraz bilety. Z powodu pandemii wiele połączeń lotniczych jest niestety zawieszonych i niestety połączenia mogą być odpowiednio Zakupienie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem potrafimy dotrzeć na ciekawe reklamy oraz możliwości cenowe bo wbrew pozorom ograniczona grupa ludzi lata na wakacje samemu. Po biletach istotny jest wybór apartamentu. Możemy skorzystać z serwisów widocznych w sieci jak np. booking, które w Polsce jest chyba niezwykle znany. Warto w tym portalu jest się zarejestrować gdyż zbieramy punkty i norma rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw zniżki i całkiem duże. Ja zawsze korzystam z bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej oczywisty. Warto jest także wybrać opcje płatności na miejscu gdyż oszustów jest mnóstwo. Taka wersja jest o wiele kosztowniejsza natomiast na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tutaj jak wyszukiwałam pojawił się ogromny problem, bo kraje wyjazdowe ze względu na pandemię oczekują byśmy mieli zabezpieczenie które, zapłaci koszty leczenia na Covid. Propozycji jest całkowicie dużo, tylko nie ma ich jeżeli chodzi o rezygnację w wypadku pozytywnego testu. My jednak znaleźliśmy z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates oferują także możliwość rezygnacji lotu jesli test wyjdzie nam aktywny i to stanowi bardzo doskonałe podejście.

Przed samolotem o czym warto pamiętać?

Każdy kraj ma swoje przeszkody i warto przeczytać co musimy wykonać przed wylotem. Wszystkie kraje posiadają tzw karty w jakich musimy dodać, gdzie i na ile lecimy i niejednokrotnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście kierują się na zasadzie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do naszego kraju młodzież poniżej 12 roku życia jeżeli opiekunowie są zaczepieni nie mają izolacji. Jest to bardzo ekonomiczne podejście, gdyż wiele nam to umożliwia, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. No więc czy chcemy jechać sami lub natomiast z agencją podróżny musimy ocenić sami. Opłaty w agencjach są teraz naprawdę duże i słabo dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu| kosmos finansowy dla grupy 4 osobowej w fajnym apartamencie. Natomiast ten wybór pozostawiam już wam i sami zdecydujcie. Ja preferuję latać sama bez pośredników, którzy mi tylko przeszkadzają i sprawiają kłopoty.