Ładne materace rehabilitacyjne do relaksu w dużych Marketach

Zdrowy relaks to podstawa, ale od czego on zależy? Wiele elementów wpływa na nasz wypoczynek w nocy jednym z nich jest piękny oraz wygodny materac. Pamiętajmy, że w łóżku odpoczywać możemy spędzać około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac powinien nie tylko być wygodny, ale gwarantować komfort naszemu .kręgosłupowi. W małych sypialniach ludzie często wymieniają wygodny materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu absolutnie nie będziemy mieć.

Na co zwrócić szczególną uwagę dobierając dobre materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego wytrzymałość to ważny element który musimy brać pod uwagę przy doborze materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tutaj wyróżnić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tego która jednostka naszego ciała ma być podwyższona w okresie relaksu. Za zwyczaj materac powinien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy podział na rodzaje twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Ustala się że pani cięższa powinny mieć materac twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, że osoba o masie 90 kg powinna wyselekcjonować materac średnio twardy czyli H3 pani o masie 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wyselekcjonować materac średni czyli H2. Wszystko zależne jest tutaj od naszej wagi oraz wzrostu. Zatem gdyby nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w supermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę żeby kupić materac rehabilitacyjny. Szczególnie istotna jest również pozycja, w której śpimy. Jeżeli preferujemy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeśli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne https://med-store.pl/materace-rehabilitacyjne/27 dla kogo – tutaj założenie jest aby nacisk kłaść na kręgosłup i jego podparcie w czasie snu. Powinny być antyalergiczne dodatkowo nie uciskać podczas snu na żaden punk, aby przepływ krwi był normalny. Powinien również mieć doskonałą wentylację i przepuszczać wilgoć. Prawidłowo dopasowane materace rehabilitacyjne powinnny zredukować przewlekłe boleści kręgosłupa oraz dać ulgę dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstania odleżyn. Właściwy do naprawy stawów i mięśni po aktywnym dniu lub po przebytych stłuczeniach.

Polecany najczęściej kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe mięśnie
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w momencie rehabilitacji

Materace rehabilitacyjne nabardziej popularne:

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tymże względem są najdoskonalszym wyborem, ponieważ bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego ciała podczas snu, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym typem są tzw materace rehabilitacyjne sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o czystości, którą w tym przypadku trudno jest utrzymać. Widać jakże ważny jest wybór właściwego materaca. Często bagatelizujemy ten szczegół , kiedy nabywamy nowe łóżko. Normalny materac powinien również dobre wypełnienie

Rodzaje zastosowań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej popularną jest tutaj termoelastyczna piana , która kształtuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która posiada właściwość chłodzące, jest to w pewnym sposobie innowacyjne rozwiązanie, ale dzięki temu zapobiega przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy cechuje się przede wszystkim tym, ze zrobiony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to gatunek materac doskonały dla kobiet o nietypowej wielkości, gdyż dopasowuje się idealnie do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim zintegrowane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on lepszą sprężystość. Natomiast w tym typie jedna sprężyna działa na inną i może być efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są osobno, każda w kieszeni. Pracują one oddzielnie dlatego poprawiają one komfort korzystania. Bardzo istotne jest to, że materac nie faluje pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten gatunek materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Umożliwi on bardzo wysoki komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla kobiet niezdecydowanych. Bardzo dobrej jakości oraz zapewniają również wysoki komfort. Możemy je dodatkowo stosować kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale posiadają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest mocny a dobrze przepuszczalny.

Dobór dobrego materaca jest właściwie bardzo ważny nie tylko dla naszego kręgosłupa ale także dla naszego całego dnia. Sami wiemy jak niewyspanie może popsuć nam najlepszy dzień. Człowiek, który nie mógł się zrelaksować jest nadpobudliwy oraz nic mu się nie układa dobrze jest więc coś mieć na czym będzie nam się miło i komfortowo spało. Ja sama wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień nie dobrze się czuję, to muszę tabletkę wziąć to idę drzemać w dzień. Fajniej zapobiegać i pozyskać naprawdę dobry materac, na jakim będziemy spać jak niemowlak. Ważna jest również poszewka na materac żeby była łatwa w czyszczeniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w lokalach maja niewielka pojemność, dlatego ja kupuję poszewki na materace rehabilitacyjne, które są dzielone na 2 strony oraz rozwijane. Wtedy o wiele szybciej jest nam ją wyczyścić i włożyć. Często używany sposób, aby pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 minut po tym czasie odkurzamy. Jest zatem bardzo przydatne wyjście dla wszystkich kobiet leniwych, przecież za to bardzo korzystne.