Ponadczasowy gatunek filmowy w teraźniejszym świecie.

Jestem ciekawa jaki jest wasz najukochańsza film. Bo ja mam kilka i na pewno, któryś oglądaliście w tv. Na samym starcie chciałam zamienić ich selekcję to dla was dość ważne. Lecz po ustaleniu w necie ujawniło się, że jest ich dużo więcej niż przypuszczałam dlatego wymienię szczególnie popularne gatunki.:

  • komedia
  • dramat
  • sensacyjny
  • familijny
  • edukacyjny
  • historyczny
  • romantyczny

To takie ogólne grupy i myślę, że na początek wystarczy. Nikt z nas nie wie często jak to rodzaj czy dramat czy fabularny i taka jest opinia. Powracając do naszego zagadnienia jaki serial najlepiej wam się spodobał. Jeśli idzie naszej produkcji to na 100% warto jest tu wyselekcjonować Alternatywy 4 oraz Kogiel Mogiel. Są to dwa znane i na pewno przez z wielu Was widziane nie dwa a kilka razy komedie. Ostatnio dokręcili kolejną już nową część Kogla Moga i napiszę Wam, ze planowałam już wyjść z kina. Oglądałam wiele nijakich filmów, które były dokręcane po latach, jednak ten to przeszedł sam siebie tragedia i to niewiele powiedziane. Nic nie mia wspólnego z hitem jaki pamiętam.. Mam odwagę, aby nikt nie natrafił na zamiar i nie dokręcił nowych elementów Alternatywy 4 bo to może być wówczas katastrofa. No ale cóż kino i reżyserzy nie mają już programów na hity i próbują się starymi filmami, które kiedyś odniosły sukces, ale czy warto. Według mnie nie. Innowacyjne ekranizacje do których chcę wracać toż przede wszystkim Transformers i to pewnie do wszystkich działów można go oglądać samemu lecz także z maluchem, bo naprawdę warto. Ogrom zabawy, ale i troszkę przyjaźnie i humoru co aktualnie nie zawsze się zdarza. A co z bajek. Ja osobiście zakochałam się w dwóch i to Disneya Główny to Roszpunka ten rumak, który goni naszego podstawowego bohatera po prostu jest perfekcyjny. Wątek emocji i lampionów również, ale rumak bije wszystkich na głowę. Węszy jak piesek co jest rzeczywiście zabawne. oglądała też inne ekranizacje jednak ta najbardziej mi się podoba. Dodatkowa i to może najbardziej znana kreskówka to na pewno Kraina Lodu jednak tylko pierwsza części. Pewnie tak jak mi najkorzystniej podobał się Olaf, który był po prostu fajny. Myślę, że jeżeli nie on na pewno ta historia by taka fajna nie była. Zaś to chyba jeden spośród najpiękniejszych cytatów

„Olaf: „Miłość to jak bardziej się martwisz o kogoś niż o siebie.”

„Dla pewnych warto się czasem roztopić”

Komedia, a raczej bajka przepiękna z dużym przesłaniem. Ja bardzo lubiła ją oglądać z moim dzieckiem i te muzyka po prostu najprawdziwszy hit jaki ostatnio był. Nie mogę tego powiedzieć o drugiej części. Za długo na nią oczekiwali i zapewne to już nie to. Nie za specjalnie mi się podobała. Pewni wy macie również swoje wyjątkowe jak Smerfy czy Gumisie. Pamiętacie Grgamela, który potrzebował znaleźć te niebieskie małe paskudy. Ta historia chyba nam wszystkim zapadła w serach oraz także Klakier, który ciągle je łapał. Było specjalnie wiele śmiechu. Obecnie te historie niestety nie mają istotniejszego morału i już nie są tak wyjątkowe jak kiedyś.

Może być to spowodowane tym, ze nasze dzieci posiadają Netflixa na którym jest po prostu ich tysiące. Mu mieliśmy jedną o 19 i tyle. Co natomiast z zagranicznych mi specjalnie z takich oczywistych romansów podobał się Dirty Dancing śliczna historia przygód i tańca. Bogata pani z doskonałego domu znajduje pana, który oczywiście ma coś w sobie,i zakochuje się. Ojciec jest przeciwny temu układowi. Jednak kiedy ostatniego dnia spośród nim tańczy wszystko się zmienia. Ładny romantyczny serial, lecz wiem ze nie wszystkim będzie się on podobał. Nie wszyscy lubią słodkie historie miłosne. Mi natomiast oczywiście. A co z horrorów o matko dla mnie najgroźniejsza jest Laleczka Chucky nie wiem dlaczego ale taż lalka jest po prostu dla mnie tragiczna. Mam już swoje lata, jednak kiedy widzę nową kolekcję zawsze dostrzegam i ciągle się boję. Może mam taki uraz z dzieciństwa. Sama nie wiem. Lalka która chodzi i likwiduje, zaś ten jej śmiech coś strasznego przynajmniej dla mnie. Ostatnią część oglądałam na Netflixie ale nie do końca bo była dla mnie nieciekawa i może już dojrzałam, ze horrory tego gatunku są po prostu zwykłe i nie są śmieszne.

Jaki serial?

Kiedyś było prosto gdyż nie był ich zbyt dużo. Jeden film dziennie i koniec. Był mój ukochany Beverly Hills, 90210 – każdy prawdopodobnie z nas oczywiście kobiety kochały się w Dylanie lub Brandonie och jak każdy spośród nas wzdychał. Plakaty, które wieszało się na ścianach. Jak był puszczany serial nikogo nie było na dworze tylko chłopcy zostawali. Pytając nawet mojego mężczyznę to on za bardzo nie lubił tego tasiemca, moje zdziwienie było wielkie. Drugim takim sławnym tasiemcem była Dynastia o byciu w luksusach także pięknych paniach. Wszyscy go oglądaliśmy bo naprawdę przyjemnie było zobaczyć jak ludzie w USA żyją. Teraz na Netfixie jest kontynuacja Dynastii były prawdopodobnie 2 sezony tego serialu jednakże to już prawdopodobnie nie to. Może dlatego, że już na nas nie robią tak szału samochody oraz piękne budynki jak kiedyś Teraz moim ukochanym serialem ale jest ich dużo toż np. Czarna lista, Contra z HBO2 – serial sensacyjny o żołnierzach bardzo popularny. Coraz częściej możemy trafić na oryginalne filmy i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, jednak jest ich tak dużo,że trudno opisać, który nam się najlepiej spodobał bo każdy miał co świetnego w sobie. Dlatego wzywam do przeglądania i określania co Wam najlepiej się podoba w bajkach oraz który bierzecie. Może trafimy na wzajemny , który przypadł nam do gustu byłoby faktycznie świetne. Możliwości teraz są ogromne nie jak kiedyś, że potrzeba było czekać na bajkę czy popularny film. Możemy zatrzymać bajkę w czasie, odtwarzać na laptopach w którymkolwiek miejscu. Technologia po prostu jest rewelacyjna.