Niedrogi nocleg Radom – niedrogi hotel pracowniczy koło trasy ekspresowej

Jak w dobie pandemii odbywają się wakacje. Nocleg jak go znaleźć? Jak szybko wiemy pandemia zostanie z nami na zawsze, musimy nauczyć się z nią żyć lub siedzieć w bloku i nigdzie nie wyjeżdżać na urlop. Większość z nas jednak zdecydowała się na wycieczki również te krajowe jak również zagraniczne. Jak wygląda lot samolotem? Opiszę toż z mojego doświadczenia, na samym początku należy zapoznać się z ustawami kraju do jakiego zamierzamy jechać. Teraz np. Dominikana czy Meksyk nie mają restrykcji. Większość jednak państw w strefie Schengen wymaga szczepień min dwoma dawkami lub testu PCR na obecność wirusa zrobionego 72h przed podróżą. Nie jest to komfortowe jednak niezbędne. Problem natomiast jest z młodzieżą, ponieważ dzieci poniżej 12 roku życia nie są prawa do szczepień i w większości przypadków musimy wykonać dla nich test List krajów które zrezygnował z testów Dominikana, Macedonia, Meksyk, Albania, Czarnogóra. Inny państwem który honoruje szczepienia jest Turcja oraz Chorwacja jeżeli ich nie mamy powinniśmy zrobić test i dobrze zaplanować nocleg. Lista ta cały czas się zmienia i potrzebujemy poszukiwać dane na bieżąco. Na lotnisku Tak właściwie nic się nie zmieniło oprócz zakładania maseczek. Odprawy i wszystkie procedury są takie same. W tamtym roku w listopadzie problem był z jedzeniem, gdyż można było zamówić obiad, ale zjeść już go przy stoliku restauracji nie można było – głupota. Ponieważ każdy brał na wynos i jadł na lotnisku bo tam to wirusa nie ma. No cóż ale absurdy istnieć muszą. Teraz już powoli wraca to wszystko do codzienności. Przy wejściu do samolotu obsługa pilnuje czy mamy maseczki i czy są one poprawnie noszone. W samolocie. za dużo się nie zmieniło gdyż siedzimy tylko w maseczkach. Posiłki podawane są tak jak poprzednio tutaj oczywiście mówię o liniach rejsowych jak Emirates albo można nabyć kanapki jeśli chodzi o czartery. No| i drugi absurd. Jak jemy to maseczek możemy zdjąć – wtedy wirus jest nieaktywny absurd i tyle, ale świat zwariował a my w tym szaleństwie jesteśmy. Wszystko zależy|chce od położenia do jakiego się udajemy. W moim przypadku były to Malediwy, Egipt, Dubaj oraz Hiszpania. W każdym z tych krajów panują inne przepisy. Rozpocznę od państwa i pobytu w resorcie w Egipcie. Tutaj po wyjściu z samolotu lub mamy 2 dawki szczepienia, lub mam negatywny test na Covid.

Możemy także wykonać test na lotnisku w kwocie 30$ jednak do tego momentu powinniśmy zostać w pokoju. Jeżeli test wyjdzie nam pozytywnie to mamy kwarantannę i nic z naszych wakacji. Dlatego ja polecam wykonać test w kraju na pewno bezpieczniej. Po przyjeździe do hotelu nie musimy mieć maseczek nocleg odbywa się normalnie. Obsługa owszem ma je na twarzy ale też nie wszyscy. Na plaży i basenach nie, w lobby obsługa stosuje się do ich noszenia W barach również nie musimy posiadać maseczek jest naprawdę pełen spokój. W październiku to obsługa proponowali nam jedzenie, nakładli je na talerze, teraz my sami to robimy jak wcześniej przed Covidem. Identycznie prezentuje się sytuacja| na Malediwach. Są to prywatne wysypy, i wszyscy goście którzy tam przybywają muszą mieć negatywny rezultat testu i też nie muszą mieć masek, obsługa jak najbardziej je ma. Zasady są takie jak w Tunezji. Inaczej wygląda sytuacja w Dubaju tutaj zakazy są bardzo cenione. Wszyscy noszą maseczki z wyjątkiem maluchów poniżej 12 roku życia. Jedynym wyjątkiem jest plaża lub basen. Jak to wygląda w naszym kraju.

Wiemy, że wiele spośród nas rezygnuje z wylotu do Egiptu i wybiera wypocząć w Polsce bez testów i dodatkowych kosztów za nie. Hotele u nas w kraju działają podobnie jak w innych krajach. My jako Polacy nie lubimy zakazów i większość z nas nie zakłada maseczek nawet, jeśli są one konieczne. W naszym kraju jednak koszty są ogromne i wakacje pociągiem jest również dość długa. Ostatnio interesowałam się ile kosztuje pobyt w pensjonacie. Jak usłyszałam koszt to z nóg mnie zbiło – rodzina 2 osobowa plus 2 dzieci to koszt 1200 zł za dzień w hotelu 3 gwiazdkowym. A gdzie wyżywienie? Do tego powinno się doliczyć min 300 zł za posiłek i kolację. No ale cóż ceny mamy, nocleg Radom też można znaleźć atrakcyjne z różnymi propozycjami ale pogoda to już wielka niewiadoma dla wszystkich. Polecam dlatego wakacje poza miastem, gdzie koszty też są niższe, standard dobry, a możemy np. mieć blisko nad jezioro, gdzie również spędzimy miło czas.

Ja wybieram zawsze pobyt za granicą bo nie lubię martwić się czy będzie burza czy nie. Lubie jak świeci słońce i jest ciepło, czego w naszym kraju nikt nie może mi zagwarantować nawet za wielkie pieniądze. Wybór gdzie pojedziemy zależy od nas. Jednak Covid nam to wszystko skomplikował i jest znacznie trudniej podróżować samemu. Często musimy korzystać z agencji podróży bo samoloty, które kiedyś latały nie są już dostępne. Nie możemy samemu nabyć biletu i musimy być zależni od biura podróży, które często wykorzystują ten fakt i zwiększają ceny. Podobno są one większe o 25% niż 2 lata temu. Jednak ja obserwuję ich propozycję i wydaje mi się, ze zawsze potrafimy znaleźć fajny last minute i jest to perfekcyjne rozwiązanie. Tak np było w przypadku Turcji czy Grecji. Wartości były o wiele niżesz niż przed sezonem za nocleg. Np wakacje za tydzień na osobę w 5 gwiazdkach w Maderze kosztują około 4 tys. W ofercie last minute można było je zdobyć po 2800 zł. Promocja była i to spora. Może tez dlatego, że testy, szczepienia, ubezpieczenia zwiększają cała wycieczkę, ale i tak dużo spośród nas chce udać się na urlop i korzysta z promocji, które oferują agencje podroży. Każdy spośród nas sam powinien ocenić, gdzie chce spędzać urlop. Podobno tylko 8% poleci gdzieś na urlop , a około 56% w tym roku nigdzie nie pojedzie. To już zależy od nas i naszych finansów.