Ładne maskownice na kaloryfer w naszym biurze

Co zrobić kiedy kaloryfer w naszym apartamencie nie komponuje do pomieszczenia. Na samym wstępie powinno się zastanowić i wymienić modele grzejników oraz maskownice na kaloryfer w dostępnych w sklepie.

Podział kaloryferów ze względu na:

  • surowiec z którego są wyprodukowane – stalowe, aluminiowe, żeliwne, kanałowe konwektorowe
  • miejsce montażu – ścienne, kanałowe oraz poziome, pionowe lub stojące
  • rodzaj podłączenia – kaloryfery z podłączeniem krzyżowym ,bocznym lub dolnym sposób oddawania ciepła do domu (konwekcja oraz promieniowanie) – grzejniki płytowe, konwektorowe, członowe
  • metodę zasilania – na prąd, wodne czy system mieszany.

Rozmieszczanie w blokach tzw grzejniki żeliwne były montowane we wszelkich wnętrzach i nikt nic złego w nich nie widział. Grzejniki tego gatunku niestety nie są schludne. Ich istotną korzyścią jest to, że długo oddają ciepło, ale bardzo wolno się nagrzewają. Idealnie pracują w obiegu grawitacyjnym.

Są to najstarsze grzejniki, które mają chropowata powierzchnię i nie pasują do nowych pomieszczeń. Są bardzo masywne i trudne w montażu ale możemy napisać na pewno o nich, że są trwałe. W tradycyjnych domach które mają już po 60 lat, rzadko kto demontował grzejniki na inne, jest to element który, zwyczajnie wcale nie podlegał wymianie ze względu na wadliwość. Najłatwiejszym chyba rozwiązaniem, ale i kosztownym jest ich wymiana na nowe np. podłogowe, których nie ma na ścianie a znajdują się na ziemi, dzięki takiemu podejściu nasza przestrzeń się zwiększy. Innym rozwiązaniem są tzw maskownice na kaloryfer. Są one zrobione z surowca, który może być jakkolwiek malowany, lecz również rożnego rodzaju fotografie mogą być na nim drukowane. To nasze mieszkanie wygląda ładnie, a brzydki nijaki kaloryfer nie rzuca się tak w oczy. Maskownice na kaloryfer używane są głównie w miejscach nowoczesnych, w których brzydki żeliwny kaloryfer nie komponuje się. Grzejniki zakładane teraz to przede wszystkim grzejniki aluminiowe żeberkowe, które są małe i idealnie spełniają swoją pracę. Mają one żeberka, które odpowiadają mocy grzewczej, zatem w zależności od powierzchni domu można dobrać odpowiednią ilość mocy, która konieczna jest do ogrzania naszego domu.

Grzejniki płytowe, które należą do najpopularniejszych i wyglądają bardzo schludnie. Powinno się jednak zwrócić uwagę, aby maskownice na kaloryfer tego typu były robione w Europie, a nie były to najtańsze Chińskie rzeczy. Tutaj producenci często nie pozwalają, żeby były one układane w łazienkach, powinno się na to zwrócić szczególna uwagę.

Kaloryfery konwektorowe – osłona na grzejnik, maskownica na kaloryfer – blaszaną obudowa który pod spodem posiada miedzianą rurę zintegrowaną z radiatorem. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują one działanie konwekcji, które polega na przepływie dość ogromnej ilości powietrza z ogromną prędkością. Przy tego gatunku kaloryferach musimy zauważyć opadanie kurzu, który może powodować zabrudzeniem, gdyż pozostaje on zwęglony. Tego gatunku kaloryfery konwekcyjne to np. ogrzewanie podłogowe, które używane jest jeszcze częściej w łazienkach lub mieszkaniach. Rury montowane są w ziemi w różnej odległości jest to szczególnie 70 cm do 1,5 metra. Ich rozłożenie powoduje jaka ilość ciepła później będzie wysyłana na określony pokój. Rozwiązanie to jest niesłychanie korzystne i eleganckie, gdyż mając takie ogrzewanie nie musimy już używać standardowych kaloryferów. Należy jednak wspomnieć, że przy ogrzewaniu podłogowym duża ilość kurzu jest w powietrzu i osiedla się w rogach, dlatego nie powinno się go używać w sypialniach.

Kaloryfery drabinkowe, mogą być one zasilane normalnie przez wodę, lecz także elektrycznie. Można często je napotkać w łazienkach. Maja postać drabinki, dzięki czemu możemy na nich suszyć ręczniki po kąpieli. Są wysoce poręczne i możemy je spotkać w wielu kolorach.

Grzejniki ozdobne – są one na pewno modne i zwyczajnie będą pasowały do naszego wystroju. Prezentuje się one bardzo istotną różnorodnością. Ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę ile taki grzejnik odstaje od ściany. Musimy na to zdecydowanie zwrócić uwagę, gdyż, aby nie okazało się, że polski śliczny nowoczesny obraz w kształcie kaloryfera po prostu jest za wielki i nie pasuje do mieszkania. Jest to szczególnie konkretna rola, o której powinniśmy myśleć.

Maskownice na kaloryfer na co zwrócić dodatkowo uwagę?

Szczególnie ważną rolą są regulatory, pokrętła przy grzejnikach, dzięki którym regulujemy temperaturę w budynku. Tutaj istnieją ich dwa gatunki zwykłe oraz termostatyczne.

  • Zawór zwykły – posiada przedziałek od 1-5 lub wartości temperatury. W zależności jaka temperaturę pragniemy mieć w bloku na taki numer dajemy zawór, Natomiast nie zawsze zdaje to zamierzony efekt. Zawory tego gatunku działają na zasadzie grzejemy i tyle nie odcinają dopływu ciepła tylko grzeją cały okres.
  • Zawór termostatyczny ma bezpośrednią budowę i składa się z systemu popychacza, który odpowiada za ruch grzybka zaworu – odcinającego lub uwalniającego dopływ gorącej wody do grzejnika. Tutaj mamy obecnie do działania z inteligentnym urządzeniem.

Jeżeli w mieszkaniu zastanie osiągnięta temperatura wtedy zawór zakręca dopływ gorącej wody do grzejnika, który przestaje grzać. Więc tego typu rozwiązanie jest coraz popularniejsze, al na pewno droższe, dlatego jeszcze niewiele kobiet je stosuje. Naprawdę jeżeli chcemy mieć komfort w naszym mieszkaniu musimy zastosować tylko głowice termostatyczne. Należy też zwrócić uwagę, że czujniki termostatyczne mogą być nie tylko wodne lecz też i gazowe. Działanie ich jest takie same. Warto tu przemyśleć czy chcemy demontować żeliwne grzejniki i instalować nowe, czy postawimy na prostsze i kupimy osłonki. To już wszystko zależy od naszego budżetu oraz czasu. Zamówienie maskownice na kaloryfer są popularne oraz błyskawiczne. Musimy tylko wejść jakikolwiek sklep internetowy wybrać wzór, który nam satysfakcjonuje i przymocować go później samemu w zakładzie, a nasze lokum będzie przedstawiało się nowocześnie. W przypadku montażu nowych grzejników musimy zapytać najpierw spółkę, która będzie się tym interesować jaką moc i rodzaj kupić. Moc kaloryferów powinna być precyzyjnie wyliczona i właściwa z wielkością pomieszczenia.