USG Rzeszów

Kiedy udać się z malcem na rehabilitację Bardzo dużo z nas nie zdaje sobie sprawy że problemów postawy kręgosłupa, które uaktywniają się już jak jesteśmy mali. Złe Postawa, garbienie się przy tablecie mało sportu. W latach 90 w szkołach była tzw. gimnastyka korekcyjna. Dzieci chodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, które w dojrzalszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie czy USG Rzeszów. Moja znajoma skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne zburzenia w budowie różnych narządów i zaburzenie ich funkcjonowania Właśnie w przedszkolach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu ogromna wśród młodzieży bardzo się do tego| przyczynia Możemy i sami korygować swoje maluchy zaś je sprawdzać oto kilka praktycznych zadań: Dziecko przebywa w pozycji wyprostowanej: barki na tej samej wysokości, wcale nie są one za bardzo wysunięte do przodu łopatki płasko dochodzące do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w tej samej linii idealne wcięcia w talii Stanowią więc stosunkowo proste obserwacje, a niekiedy potrafią one uratować zdrowie naszych dzieci. Co jeżeli zauważymy już nieprawidłową postawę u naszego malca lub nastolatka. Po pierwsze do lekarza, który najpewniej zleci naszemu dziecku rehabilitację oraz zleci USG. Rehabilitacja młodzieży nie jest łatwa a przecież musimy znaleźć również odpowiedni ośrodek. Niestety u nas oczekiwanie na NFZ to często kilkanaście tygodni w moim przypadku było to 2 lata tylko może a że mieszkam w dużym mieście. Nie wiem nie sprawdzałam w innych. Udałam się na rehabilitację prywatną oraz USG są one drogie jednak można było wykonywać ją od zaraz.

Oczywiście rozumie, ze pewne choroby nie wymagają leczenia od razu, a część ćwiczeń możemy wykonywać sami w mieszkaniu z dzieckiem. Powinniśmy jednak zadać sobie pytanie czy możemy zezwolić sobie czekać np. 6 miesięcy i ewentualnie mieszkać nas na to żebym zapłacić? To sprawdzanie i reakcja na nie musi zadać sobie każdy z nas sam. Że już zdecydujemy się na fizjoterapię czy jakimś cudem zwolniło się miejsce na NFZ oraz na USG Rzeszów to co następnie Musimy ocenić czy dana firma jest odpowiedni personel oraz czy idzie on na szkolenia oczywiście zweryfikować koszty jeżeli to prywatna placówka. Warto także zapoznać się z uwagami np. w sieci na temat wyselekcjonowanego ośrodka. Opinie postronnych gości będą niezwykle ważne dla nas. Wcale nie jest tak że 20 osób ocenia daną firmę niedobrze. Jeżeli tak bywa tzn ze jest po prostu zła. Stanowi to raczej ważne kryterium przy wyborze placówki do fizjoterapii. Jeśli chodzi o wady kręgosłupa u młodzieży możemy wyselekcjonować plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej zmianie powinniśmy nastawić się na ćwiczenie mięśni karku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk fizjoterapii powinien opierać się na zwiększenie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wyciszyć przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w zakresie lędźwiowym. Skolioza- czyli inaczej mówiąc zniekształcenie kręgosłupa. Ta choroba niestety pogarsza się nawet po zatrzymaniu rozwoju malucha. Jednak najszybciej potrafimy ją naprawić przed okresem dojrzewania. Doktor lub rehabilitant powinien przy skoliozie określić jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej pozycję. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Ważnej jest| również aby maluchy nauczyły się już od najmłodszych lat przyjmować właściwą postawę w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w szkole siedzenie prosto na krześle. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% szkoły je miała.

Jakie mamy wady stopy

1.Stopa płaska– jeżeli zmoczymy naszą nogę w farbie i dobijemy ja na stronie nasza noga pozostawi na niej ślad w którym nie będzie istotnego wcięcia. Odbije się ona cała na kartce papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – to taka która na kartce po zanurzeniu w farbie zostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi praktycznie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie na kartce idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeśli nasze badanie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z doktorem lub fizjoterapeutą aby rozpocząć działanie.

Kiedyś były to terapie i spotkania grupowe około 20 osób w grupie a teraz też jeszcze możemy zapisać swoją pociechę na tego modelu rehabilitację. Jednak każde| dziecko jest indywidualne i nie każde lubi pracować w grupie. To już kwestia indywidualna co nam odpowiada. Przy fizjoterapii płaskostopia wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o odpowiednie stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia powinniśmy z dzieckiem w domu, ponieważ na spotkaniach 2 razy w tygodniu na rezultaty będziemy czkać za długo. Kiedy sprawdzić stopę u dziecka. Najkorzystniejszym wiekiem jest jak dziecko już dobrze chodzi więc jak ma 3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u dziecka i odcisk na naszej stronie odbije się na pewno dobry. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady postawy jest ich o wiele więcej Jednak musimy mieć, Ze swoja praca w domu z dzieckiem po zajęciach przyniesie szybsze efekty polepszenia zdrowia niż tylko liczenie na jedno lub trzy spotkania tygodniowa u doktora. Niestety są to bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko potrafimy je zniwelować , a nasze dziecko będzie uczyło się doskonale w dalszych latach. Co innego jeżeli swoje dziecko ma wadę naturalna i potrzebuje fizjoterapii ciągłej. Doskonale znamy że zwierzęta sprawdzają się doskonale w czasie rehabilitacji manualnej czy ruchowej. Do tych zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości samodzielnego poruszania się doskonalenie koordynacji ruchowej.

Dla kogo USG Rzeszów:

  • po przebytej chorobie Heinego-Medina,
  • po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,
  • stwardnienie rozsiane stany po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,
  • kręcz karku i inne uzależnienia MPD,
  • ADHD,
  • choroby mięśni zespół Downa

Tego rodzaju działania na 100% poprawią zdrowie dziecka, jednak musimy pamiętać aby wybrać odpowiedni ośrodek jeździecki który oferuje tego rodzaju hipoterapię. Zwierzęta powinny być łagodne i ułożone a ich opiekun| i rehabilitant musi przejść odpowiedni kurs. Celem tego rodzaju terapii jest przywrócenie sprawności ruchowej choremu dziecku, który dzięki byciu ze zwierzętami i robieniu na nim zadań szybciej osiąga oczekiwane efekty. Nie każdy koń jest odpowiedni do pracy z dziećmi, a zwłaszcza chorymi. Ponieważ jak pisałam wcześniej sprawdźmy uwagi w internecie lub zasięgnijmy języka u znajomych. Powinniśmy posiadać także osobiste orzeczenie, które decyduje nasze dziecko do tego tupu ćwiczeń. Jednakże wiele ośrodków oferuje również prywatne hipoterapię. USG młodzieży nie jest prosta, ale jeżeli zależymy nam to możemy pokonać przeciwności losu łatwiej niż nam się wydaje. Maluchy najdoskonalsze efekty mają przez zabawę, więc wiele ćwiczeń wcale nie musi im się wiązać z pracą nad swoja pozycją a jako dzień gdzie sympatycznie spędzają się czas wykonując różnego rodzaju zadania. Im mniej maluchy będą przekonane fizjoterapii tym lepiej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z dzieckiem i tak wiele wie po prostu działać.